Підтвердження відповідності продукції, застосування чи використання якої може спричинити небезпеку для споживача, віднесено законодавством України до законодавчо- регульованої сфери, і є обов’язковим для виробника чи постачальника такої продукції. Оцінка відповідності продукції в такому випадку здійснюється шляхом застосування процедур оцінки відповідності, які визначені у відповідних технічних регламентах.
Наш підрозділ проводить роботи із оцінки відповідності вимогам технічних регламентів продукції, зокрема: медичних виробів та електро-побутової техніки.

У зв’язку з введенням в Україні технічних регламентів особливе значення набуває оцінка відповідності продукції на добровільних засадах (сертифікація продукції), тому що значно полегшує подальшу процедуру оцінки відповідності продукції, яка підпадає під дію регламентів, при цьому не передбачено участь третьої сторони в оцінці відповідності.
Пропонуємо нашим замовникам практику сертифікації продукції на добровільних засадах в системі Органу оцінки відповідності ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» на відповідність вимогам національних стандартів, відповідність яким забезпечує презумпцію відповідності вимогам технічних регламентів, для формування файла технічної документації та оформлення декларації відповідності. Видані сертифікати відповідності реєструються в реєстрі Органу оцінки відповідності ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», який доступний для перегляду на сайті https://ukrcsm.kiev.ua.
Як же бути виробнику чи постачальнику, на продукцію якого не поширюється дія технічних регламентів, та який бажає продемонструвати, що продукція є не тільки безпечною, але і якісною? Так склалося, що останнім часом український споживач все більше довіряє незалежній думці компетентних сторонніх фахівців та державних органів з сертифікації. Причиною цього часто є недобросовісність деяких підприємств, що вводять споживача в оману.
Пропонуємо нашим замовникам сертифікацію продукції в Добровільній системі сертифікації УкрСЕПРО (Система УкрСЕПРО), створеній ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», яка увібрала в себе найкращий досвід, набутий Державною системою сертифікації, що відповідно до законодавства припинила існування з 01.01.2018.
Сертифікація в Системі УкрСЕПРО проводиться у відповідності з «Порядком проведення сертифікації продукції в Добровільній системі УкрСЕПРО»
Сертифікація в добровільній системі набуває все більшу популярність серед українських виробників та постачальників завдяки:
• підвищенню привабливості з боку замовників та завоюванню їхньої довіри;
• підвищенню конкурентоспроможності продукції та отриманню переваг під час участі в тендерах;
• підвищенню власної впевненості керівництва підприємства-виробника або постачальника продукції в її якості.
Для проведення робіт з оцінки відповідності необхідно заповнити форму заявки та надіслати на адресу dep14@csm.kiev.ua :
Заявка на проведення робіт із оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів (додаток 1);

– Заявка на проведення оцінки відповідності системи управління якістю медичних виробів (додаток 2);
Заявка на проведення робіт з сертифікації продукції в системі органу оцінки відповідності або в Системі УкрСЕПРО (додаток 3).
В Науково–технічном центрі оцінки виробництв та підтвердження відповідності систем  управління ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» Ви можете отримати кваліфіковану консультацію щодо питань оцінки відповідності (сертифікації) продукції. У випадку виникнення запитань щодо сертифікації продукції просимо телефонувати за тел. (044)4507811.